Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap

Şifremi unuttum

Anket
Takvim

En iyi yollayıcılar
Murti Vitamin (508)
İnternet Rekorları Vote_lcapİnternet Rekorları Voting_barİnternet Rekorları Vote_rcap 
sting (443)
İnternet Rekorları Vote_lcapİnternet Rekorları Voting_barİnternet Rekorları Vote_rcap 
Pedro (335)
eu rko (140)
LucretiA (91)
Mr.Venom (65)
Labetha (42)
Yigitilhan (38)
DuMaNeoN (32)
Helena (17)

En son konular
» 2012 | Türkçe Dublaj | Tek Link
İnternet Rekorları EmptyC.tesi Ocak 16, 2010 5:09 pm tarafından sting

İnternet Rekorları EmptyC.tesi Ocak 16, 2010 5:08 pm tarafından sting

» DareDeviL - Korkusuz (2003) Tr Dublaj
İnternet Rekorları EmptyC.tesi Ocak 16, 2010 5:08 pm tarafından sting

» ps3 slim
İnternet Rekorları EmptyPaz Ara. 13, 2009 5:52 pm tarafından sting

» pes 2010 pc
İnternet Rekorları EmptyPaz Ara. 13, 2009 5:50 pm tarafından sting

» İnternet Hakkında 10 İlginç Şey
İnternet Rekorları EmptySalı Ara. 08, 2009 3:35 pm tarafından sting

» İnternet Rekorları
İnternet Rekorları EmptyPtsi Ara. 07, 2009 9:51 pm tarafından Mr.Venom

» steert figher 4 indir
İnternet Rekorları EmptyCuma Ara. 04, 2009 4:15 pm tarafından sting

» nba 2k10 hakkında&download
İnternet Rekorları EmptyCuma Ara. 04, 2009 2:29 pm tarafından berkes

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

Sosyal yer imi

Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde Turuncu Taksi adresi saklayın ve paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde adresi saklayın ve paylaşın

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

İnternet Rekorları

İnternet Rekorları Empty İnternet Rekorları

Mesaj tarafından Mr.Venom Ptsi Ara. 07, 2009 9:51 pm

#Üç yapraklı lonca ve harp kadar siyah bira yani Guinness aslında İrlanda'nın en büyük sembolleri arasında yer alır.Ancak bu siyah bira üreticisinin hazırladığı Guinness Rekorlar kitabının ünü bugün hepsini geride bırakmış durumda.İlk olarak 1950'de küçük bir İrlanda barında bir kaç rekor ile yazılmaya başlanmış olan kitap artık 124 milyon satış ile dünyanın en çok satılan telifli kitabı olarak kendi rekoruna da sahip.Guinness Rekorlar Kitabı,2008'den beri Türkçe olarak da yayınlanıyor.Okuması ve bilgilerin paylaşılması ayrıca keyif unsuru.
Bir kaç aydır sıkıldıkça bir oradan bir buradan okuyup duruyorum.Ama tabi ki ilk olarak ilgi alanım olan internet ve teknoloji bölümü ile başlamıştım.Sanırım bunları tanıdığım herkese anlatmışımdır.Ama sonradan düşününce sizlere paylaşmadığım aklıma geldi.Köşem kısıtlı olduğu için aralarında özellikle internet ile ilgili olanları ayıkladım.Bunları arkadaşlarınızla paylaşmaktan keyif alacağınıza eminim.
#En uzak WIFI bağlantısı:Ermanno Pietrosemoli, Venezuela andlarında iki dağ arasında 387 km'ye yayılan bir 802.11 sinyali üzerinden 3Mb/s hızında veri göndermeyi başararak bu rekorun sahibi olmuş.İki yan odadaki kablosuz ağa ancak zayıf sinyal ile bağlana bilenlere duyrulu:)
#SPAM'e en büyük ceza:Üç Amerikan şirketi 2003 yılında lowa merkezli bir ISS, müşterilerine spam e-posta gönderdiği için 1.08 milyar dolar ödemeye mahkum olmuş.CAN-SPAM yasası 2004 yılında yürülüğe girdikten sonraki verilen en büyük ceza ise 873 milyon dolar ile Kabada'lı Adam Guerbuez'e kesilmiş.
#İnternetin enleri:Tahmin edilebileceği üzere Mayıs 2008 verileri ie en büyük sosyal ağ olma rekorunu 123,1 milyon kullanıcı ile Facebook elinde tutuyor.En büyük video paylaşım sitesi ise tabiki Youtube.2009 itibariyle siteye her dakika 13 saatlik video yükleniyor.Temmzu 2008 verileri sadece Amerika'daki kullanıcıların 558 milyon saatlik video izlediğini gösteriyor.Aynı gün içinde en çok ziyaret edilen blog sayfasının sahibi ise Japon TV sunucusu Yusuke Kamiji.Blogu 12 Nisan 2008'de tam 230.755 kişi tarafından okunmuş.
#En fazla internet arakdaşı:Facebook yada MSN'inizdeki arkadaş sayınız ile övünüyor musunuz?Bir de şunu dinleyin.MySpace'in başkanı ve eş kurucusu Tom Anderson bir MySpace hesabı açan herkesin otamatik "arkadaşı" oluyor.25 Mart 2009 itibari ile arkadaş sayısı 260.274.990!
# En fazla siber suç mahkumiyeti:Sınır Tanımıyan Gazeteciler Örgütü'ne göre internette gezinme yasalarına karşı geldiği için en fazla insanı hapse göndere ülke,13 Mart 2009 itibari ile 69 mahkumla Çin'miş.
#İç çektiren rekor:OECD'nin Temmuz rakamlarına göre dünyanın kişi başına düşen en yüksek geniş bant kapsamlı ülkesi 100 kişiden 34,3'ünün en az 256kbit/s indirme hızına sahip olduğu Danimarka'ymış.Ne diyelim darısı başımıza.
#Dip not:Söz rekordan açılmışken Türkiye'de 14 yılı aşkın bir süredir kesintisiz yayın yapan, aynı yayın kadrosuna sahip ve aylık dergiler arasında 70.000'lik barajı aşan tek bilgisayar dergisinin CHIP olduğunu biliyor muydunuz?

Bu bilgileri aldığım CHIP dergisinden Mahmut KARSLIOĞLU'nun köşesinde gördüm ve paylaşıyim dedim.Bende bütün köşeyi buraya geçirdim.İyi okumalar:D
Mr.Venom
Mr.Venom
Baş Başkan
Baş Başkan

Zodyak : Oğlak
çin astrolojisi : Horoz
Ruh Halim : Agresif
Takımı : Beşiktaş
İşletim Sistemi : Vista Home Basic
Rep gücü : 101
Teşekkür derecesi : 3
Doğum tarihi : 05/01/94