Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap

Şifremi unuttum

Anket
Takvim

En iyi yollayıcılar
Murti Vitamin (508)
Supernatural Vote_lcapSupernatural Voting_barSupernatural Vote_rcap 
sting (443)
Pedro (335)
eu rko (140)
LucretiA (91)
Mr.Venom (65)
Labetha (42)
Yigitilhan (38)
DuMaNeoN (32)
Helena (17)

En son konular
» 2012 | Türkçe Dublaj | Tek Link
Supernatural EmptyC.tesi Ocak 16, 2010 5:09 pm tarafından sting

Supernatural EmptyC.tesi Ocak 16, 2010 5:08 pm tarafından sting

» DareDeviL - Korkusuz (2003) Tr Dublaj
Supernatural EmptyC.tesi Ocak 16, 2010 5:08 pm tarafından sting

» ps3 slim
Supernatural EmptyPaz Ara. 13, 2009 5:52 pm tarafından sting

» pes 2010 pc
Supernatural EmptyPaz Ara. 13, 2009 5:50 pm tarafından sting

» İnternet Hakkında 10 İlginç Şey
Supernatural EmptySalı Ara. 08, 2009 3:35 pm tarafından sting

» İnternet Rekorları
Supernatural EmptyPtsi Ara. 07, 2009 9:51 pm tarafından Mr.Venom

» steert figher 4 indir
Supernatural EmptyCuma Ara. 04, 2009 4:15 pm tarafından sting

» nba 2k10 hakkında&download
Supernatural EmptyCuma Ara. 04, 2009 2:29 pm tarafından berkes

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

Sosyal yer imi

Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde Turuncu Taksi adresi saklayın ve paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde adresi saklayın ve paylaşın

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Supernatural

4 posters

Supernatural Empty Supernatural

Mesaj tarafından Mr.Venom Paz Ekim 25, 2009 12:17 pm

Supernatural 2041301522_cce448c751

Bilim kurgu tarzı filimleri seviyorsanız tam size göre diyebilirim.Filmin konusu biraz karışık ama insanın hoşuna giden bir havası var.Filmin konusunu kısaca anlatmak gerekirse sam ve dean winchester kardeşlerin olağan üstü varlıkları avlaması  (Zombi,hayalet,vampir v.b...) ve kıyamet gününü getirmeye çalışan iblislere karşı savaşmasıdır.İblisler 666 mühür arasından 66 tanesini kırarak  Lücifer atlı kıyameti koparıcak şeytanı dünyaya getirmeye çalışıyorlar.(Gerçi beşinci sezonda:D dünyaya getirmeyi başardılar ama dünya daha yok olamdı bende sabırsızlıkla nasıl kurtulacaklarını bekliyom:D). 

Şimdi sezonlarda kısaca ne olduğundan bahsedicez.(NOT:Bu kısmı alıntıdır.) 

Birinci Sezon 

Sezon Dean'in Sam'in üniversite evine gelerek, birkaç gün önce ava çıkan ama hala dönmeyen babalarını bulmak için yardım istemesiyle başlar. İsteksiz olsa da Sam ağabeyiyle gider ve bu sırada Sam'in sevgilisi Jess 22 yıl önce Sam ve Dean'in annelerini öldüren aynı doğaüstü varlık tarafından öldürülür. Böylece iki kardeş hem babalarını arayarak hem de ülkeyi gezip doğaüstü kötü güçlerle savaşarak yollara koyulurlar. Babalarını sonunda bulan kardeşler annelerini ve Jess'i öldüren şeyin "sarı gözlü iblis(azazel)" olduğunu öğrenirler. Herşeyi öldürebilen silah Colt'la beraber Sarı Gözlü İblis'in peşine düşen Winchester'lar, sezon sonunda bir iblisin sebebiyet verdiği araba kazasında ağır yaralanırlar.

İkinci Sezon 

Sezon Winchesterların kazadan sonra hastanede gözlerini açmalarıyla başlar. Ama Dean babası ve kardeşinden farklı bir şekilde açmıştır gözlerini. Ruhu bedeninden ayrılmıştır ve tamamen bir hayalet gibidir. Ama babası onu kurtarmak için Sarı Gözlü İblis'le anlaşma yapar ve Colt'la beraber kendi ruhunu oğlu Dean için feda eder. Ölmeden önce Dean'e iblisin Sam ile ilgili planları olduğunu söyler ve onu kurtarması, kurtaramazsa öldürmesi gerektiği konusunda uyarır. İşte bu olaydan sonra 2. Sezon İblis'in Sam'le ilgili planlarını anlamaya çalışmakla geçer. Annesinin öldüğü gece Sam iblis kanıyla zehirlenmiştir ve bu ona psişik güçler kazandırmıştır. Bu olay Sam tam 6 aylıkken gerçekleşmiştir.Daha sonra Sarı Gözlü İblis'in Sam gibi bebekken iblis kanıyla zehirlediği özel çocuklar ıssız bir yere toplanır. Birbirleri ile savaşmaları gerektiği ve sağ kalanın Sarı Gözlü İblis'in planladığı iblis ordusunun başına geçeceği öğrenilir. Jake adında başka bir psişik tarafından arkadan bıçaklanan Sam, Dean'in kollarında ölür. Dean Sam'in ölümü üzerine iblis ile anlaşma yapar ve karşılığında kendi ruhunu verir. Sam geri döner fakat Dean'in 1 yıllık ömrü kalmıştır. Sezonun finalinde Sarı Gözlü İblis, Dean tarafından öldürülür fakat Şeytan Kapısı (Cehenneme açılan bir geçit) açıldığı için yüzlerce iblis dünyada serbest kalır.

Üçüncü Sezon 

Sezon Dean'i iblisle olan anlaşmasından kurtarmaya çalışmak üzerine odaklanır. Sam, Ruby adlı bir iblisle karşılaşır ve Ruby Sam'e Dean konusunda yardım edebileceğini söyler. Sam ve Ruby, Dean'in anlaşmasının bulunduğu Lilith adlı iblisi bulur. Lilith Sam'i öldürmeye çalışır fakat gücünün Sam'e etki etmediğini görünce korkarak kaçar. Dean'in anlaşması dolar ve cehennem köpekleri tarafından cehenneme gönderilir.

Dördüncü Sezon 

Bu sezonda Dean Castiel adlı bir melek sayesinde cehennemden geri gelir. Sam psişik güçlerinden ve Ruby'nin onu iblis kanı ile beslemesinden dolayı yolunu kaybeder. Melekler Dean'e 66 mühürün kırılmasını ve kıyameti engelleyecek kişi olduğunu söylerler. Lucifer'in serbest kalmak için uğraştığı öğrenilir. Sam Lucifer'in hapsedildiği manastıra Lilith'i öldürmek ve son mühürün kırmasını önlemek için gider. Bu sırada Dean melekler tarafından güvenli(!) bir yere götürülür. Ancak meleklerin mühürlerin kırılmasını istedikleri, Lucifer serbest kalınca da Dean'in onu durdurmasını ve cenneti dünyaya indirmek istedikleri açıklığa kavuşur. Lilith'in ölümünün son mühür olduğunu öğrenen Dean, kardeşini durdurmak için Castiel'in yardımıyla meleklerin hapsinden kurtulur. Sam'i durdurmaya gitse de Sam Lilith'i öldürür. Ruby'nin başından beri hainlik yaptığı anlaşılınca Dean Sam'in yardımıyla Ruby'i öldürür. 66. mühür Lilith'in ölmesiyle kırılır ve Lucifer serbest kalır.

Beşinci Sezon 

Dizinin 5. sezonu başlamış bulunuyor. İlk bölümde Lucifer serbest kaldı ve Dean ile Sam Lilith'in öldüğü odada kapalı kalırlar. Ancak bir şekilde kendilerini bir uçakta bulurlar ve uçak düşer ama Winchester kardeşlere birşey olmamıştır. Castiel başmelekler tarafından öldürülür. Ancak sonra tekrar döner. Castiel isyan etmiştir ve melekleri öldürmeye başlamıştır. Zachariah ise Dean'e Michael adlı meleğin bedenine gireceğini söyler ama Dean'in cevabı hayırdır. Sam ve Dean kardeşler yollarını ayırmıştır. Sam bir barda barmenlik yapmaktadır. Dean Castiel ile güzel vakit geçirmektedir. Dean'in Castiel'a sarfettiği sözler bütün Supernatural hayranlarını şaşkınlık içinde bırakmıştır. 5. sezon'un 3. bölümünde Lucifer Sam'i bulur ve Sam'in bedenini ister...

İyi seyirler dilerim.
Mr.Venom
Mr.Venom
Baş Başkan
Baş Başkan

Zodyak : Oğlak
çin astrolojisi : Horoz
Ruh Halim : Agresif
Takımı : Beşiktaş
İşletim Sistemi : Vista Home Basic
Rep gücü : 101
Teşekkür derecesi : 3
Doğum tarihi : 05/01/94

Supernatural Empty Geri: Supernatural

Mesaj tarafından sting Paz Ekim 25, 2009 12:50 pm

şu anda sanırım tnt de yayınlanıyo bu dizi. baya bi tutuldu dünya üzerinde. saol paylaşım için.
sting
sting
Baş Başkan
Baş Başkan

Zodyak : Aslan
çin astrolojisi : Köpek
Ruh Halim : Bezgin
Takımı : Fenerbahçe
İşletim Sistemi : Windows XP
Rep gücü : 556
Teşekkür derecesi : 13
Doğum tarihi : 28/07/94

Mesaj tarafından Mr.Venom Paz Ekim 25, 2009 12:54 pm

evet tnt de yayınlanıyor  galiba 3 sezon falan olması lazım.
Mr.Venom
Mr.Venom
Baş Başkan
Baş Başkan

Mesaj tarafından Murti Vitamin Salı Ekim 27, 2009 3:54 pm

hmm bilmediğim ayrıntılarda böylece çıktı açığa sağol dostum baya yararlı oldu yani
Murti Vitamin
Murti Vitamin
Yönetici
Yönetici

Zodyak : Akrep
çin astrolojisi : Ejderha
Ruh Halim : Mutlu
İşletim Sistemi : Vista Enterprisse
Rep gücü : 822
Doğum tarihi : 05/11/88
Yorum : HELL YEAH

https://asymetrix.yetkin-forum.com

Mesaj tarafından MetridiA Perş. Ekim 29, 2009 2:33 am

sting demiş ki:şu anda sanırım tnt de yayınlanıyo bu dizi. baya bi tutuldu dünya üzerinde. saol paylaşım için.

aaa evet aynen bende izlerim çok çok severim bu diziyi sağol paylaşım için
MetridiA
MetridiA
Yeni Takipçi
Yeni Takipçi

Ruh Halim : Aşık
Takımı : Fenerbahçe
Rep gücü : 9
Teşekkür derecesi : 1
Yorum : Her zaman kol kola coca cola Very Happy

Mesaj tarafından Mr.Venom Perş. Ekim 29, 2009 8:57 am

önemli değil bende ilk sezonlarını kaçırdım (1-2) ama konusunu biliyordum.3ten itibaren seyrettim.Şuan 5.sezonda 7.bölümün çıkmasını bekliyom hâla.
Mr.Venom
Mr.Venom
Baş Başkan
Baş Başkan